בחן את עצמך: האם נפגעת מרשלנות רפואית? האם מגיעים לך פיצויים?מאת תאריך


כבר מעל עשור אני עורך דין לרשלנות רפואית. לפני כן, במשך 19 שנים עבדתי בחברות ביטוח. תחילה כמנהל ולאחר מכן כמתמחה במחלקה המשפטית. במהלך כל השנים הללו הגיעו לאוזניי עשרות אם לא מאות סיפורים על מקרים רפואיים שהסתבכו.

בחלק גדול מהמקרים, עד שהפנתי את תשומת לבם לכך,  הנפגעים כלל לא הבינו ש'חוסר המזל' שקרה להם הוא למעשה 'רשלנות רפואית'  (לפעמים אנחנו סומכים על הרופאים בעיניים עצומות ומתקשים להאמין שהם מסוגלים לטעות).

מצד שני, לא פעם אני מקבל פניות למשרדי מאנשים שנפגעו מטיפול רפואי והם בטוחים ב-100% שמדובר ברשלנות רפואית, אך אני נאלץ "לאכזב" אותם ולבשר להם שהטיפול הרפואי בעיניינם היה תקין ואין במקרה שלהם כדי להתגבש לרשלנות רפואית.

תוכן עיניינים:

איך תדעו אם קרתה לכם רשלנות רפואית?

בחינה ראשונית, האם ארוע רפואי הוא רשלני \ לא רשלני היא תהליך ארוך ומורכב שמערב בתוכו עדויות רפואיות, פסקי דין משפטיים וחוות דעת של מומחים בתחום הרפואי הייחודי למקרה. אין להקל ראש בבחינה ראשונית זו כי עלולה להיות לה השפעה רבה על שנותיכם הקרובות ואף על כל חייכם.

לכן, במידה וחוויתם מקרה רפואי שהסתבך ,אני ממליץ בכל לשון על התייעצות עם עורך דין שעוסק ברשלנות רפואית שיעזור לכם להבין אם מדובר ברשלנות רפואית או לא.

"תפקידו של עורך דין לרשלנות רפואית לא מסתכם בהצבעה על הרשלנות הרפואית, אלא בהוכחה כי קיים קשר של סיבה ומסובב בין ההתנהגות הרשלנית לנזק שנגרם למטופל"

שלמה ברמץעורך דין רשלנות רפואית

רוב עורכי הדין יקבלו אתכם לפגישת הכרות ראשונית ללא תשלום. בפגישת ההיכרות ייבחן עורך הדין את המקרה שלכם ואת החומר הרפואי (הקפידו להביא לפגישה זו את כל החומר שבידכם) ויעזור לכם להבין אם המקרה שלכם הוא אכן רשלנות רפואית או לא.

במידה ומדובר במקרה מורכב והחומר הרפואי הוא רב, ייתכן כי עורך הדין ייבקש מכם כמה ימים, בכדי לעבור על החומר ולהתייעץ ברופאים מומחים לפני שיחזיר לכם תשובה.

במידה ואותו עורך דין יסבור שאכן קרתה לכם רשלנות רפואית ולהערכתו אתם זכאים לפיצויים, הוא יציע לייצג אתכם בבית המשפט.

במידה ולא, הוא יודה לכם שפניתם אליו אך יאמר שאינו סבור שהמקרה שלכם הוא רשלנות רפואית או שהוא פשוט אינו מעוניין לקבל את התיק. חשוב לומר, שדעתם של עורכי דין אחרים עלולה להיות שונה. אתם, כמובן, רשאים להיוועץ עם עורכי דין נוספים ולשמוע את חוות דעתם.

אם אתם לא בטוחים כיצד לבחור עורך דין קראו את הפוסט שכתבתי איך לבחור עורך דין לרשלנות רפואית? 7 כללים שיעזרו לכם להחליט

כדי להבין האם קרתה לכם רשלנות רפואית, תחילה שאלו את עצמכם את 3 השאלות הבאות:

1

השאלה הראשונה שצריכה להשאל היא: האם נגרם לכם נזק עקב הטיפול הרפואי שעברתם?

ישנם מקרים בהם הרשלנות הרפואית היא ברורה, ההליך הרפואי אכן התבצע בצורה בלתי תקינה ואכן הרופא או בית החולים התרשלו בתפקידם. ואפילו יש לכך הוכחות ברורות במסמכים הרפואיים. אך למרות הרשלנות שקרתה – למטופל לא נגרם כל נזק.

במקרים כאלו ישתף אתכם עוה"ד בהתלבטות האם כדאי לתבוע את בית החולים או את הרופא, כי לא ניתן לדרוש פיצויים במידה ולמטופל לא נגרם כל נזק.

לכן, שאלו את עצמכם לא רק האם קרתה לכם רשלנות רפואית, אלא האם בנוסף לרשלנות הרפואית גם נגרם לכם נזק שהוא בלתי הפיך.

2

השאלה השנייה היא מה גודל הנזק שנגרם לכם?

האם הנזק שנגרם לכם עקב ההליך הרפואי הוא נזק בלתי-הפיך? האם נוצר בכם מום או נכות (נפשית או פיזית) שתלווה אתכם כל חייכם? האם הנזק שנגרם לכם ידרוש מכם הוצאות כספיות רבות גם בעתיד? האם נגרם לכם נזק אסטטי בגוף?

שאלה זו היא חשובה ביותר מכיוון שתשובתה היא שתכריע את שיעור הנכות שממנה ייגזרו  הפיצויים להם תהיו זכאים במידה ותמצאו זכאים בבית המשפט.

התייעצו עם עורך דין בעל נסיון שיעזור לכם להעריך את הנזק שנגרם לכם. חומרת הנזק שנגרמה לכם תהיה גורם מכריע בשאלה האם "משתלם" להגיש כתב תביעה בעיניינכם.

3

שאלה שלישית: האם הנזק שנגרם לכם הוא תוצאה ישירה של ההתנהלות הרפואית הבלתי תקינה? או שאולי אין קשר בין הדברים?

שאלה זו היא כנראה החשובה והמכרעת ביותר בעיניינכם.

בואו לרגע נניח:

  • שנגרם לכם נזק בלתי הפיך
  • שבמקרה שלכם הייתה התנהלות רפואית בלתי-תקינה

זה עדיין לא אומר שהנזק הבלתי הפיך הוא תוצאה ישירה של ההתנהלות הרפואית הלא תקינה!

על מנת להוכיח רשלנות רפואית בעיניינכם ייצטרך עורך דינכם "לקשור" בין ההתנהלות הרפואית הבלתי תקינה לנזק.

רשלנות רפואית = התנהלות רפואית בלתי תקינה שגרמה לנזק

אני חוזר שנית על-מנת להבהיר את הדברים: קיימים מצבים בהם נגרם למטופל נזק בלתי-הפיך שילווה אותו כל חייו. ובנוסף, במהלך התהליך הרפואי במקרה שלו, נמצאה התנהגות רפואית שנחשבת כרשלנית. אך עם זאת, לא ניתן להוכיח קשר סיבתי בין הרשלנות לנזק. כלומר, ההתנהגות הרשלנית אינה מה שגרם לנזק. ובמקרה כזה, אין עילה לתביעה של רשלנות רפואית בבית המשפט.

"בסופו של דבר, שלושת השאלות הללו יובלו את בית המשפט לקבוע – האם יש במקרה שלכם כדי להיחשב רשלנות רפואית או לא"

שלמה ברמץעורך דין רשלנות רפואית

השאלות הבאות יעזרו לכם להבין האם הנזק שנגרם לכם הוא תוצאה של רשלנות רפואית ומאיזה סוג

4

האם הרופא בחן את ההיסטוריה הרפואית שלך?

בפגישה הראשונית הרופא המטפל מחוייב לבחון את ההיסטוריה הרפואית של המטופל שיושב מולו. יכול להיות שמדובר ברופא המשפחה, ברופא השיניים, ברופא מנתח או ברופא מאבחן.

לדוגמא, כשמטופל מגיע אל רופא המשפחה בקופת-החולים ומתלונן על כאבים בחזה. הרופא חייב לבדוק את ההיסטוריה הרפואית של מי שעומד מולו על מנת להחליט כיצד לנהוג. יש הבדל ענק באופן הטיפול שיש להעניק למטופל מבוגר עם היסטוריה של בעיות לב שמתלונן על כאבים בחזה או למטופל צעיר ללא בעיות שכאלו.

דוגמא נוספת, היא המקרה הזה, בו יולדת שבעברה היסטוריה מצטערת של שתי הריונות (!) שנגמרו בהפלה בחודש השמיני להריונה טופלה במהלך ההריון הנוכחי כיולדת רגילה ולא כיולדת בסיכון גבוה (כראוי ליולדת שעברה שתי הפלות בחודש מתקדם). הרופאים במקרה זה התעלמו מההיסטוריה הרפואית של היולדת ולמרבה הצער נגרם לה נזק בלתי-הפיך.

אם נגרם לכם נזק במהלך הליך רפואי, שעלול היה להימנע אם הרופא היה בוחן את ההיסטוריה הרפואית שלכם – יכול להיות שמדובר ברשלנות רפואית.

5

האם הרופא התעלם \ לא פירש נכון את ההיסטוריה הרפואית שלכם?

בהמשך לשאלה הקודמת, ייתכן כי הרופא אכן בחן את ההיסטוריה הרפואית שלכם. אך בחר להתעלם מנתון מסויים כי ראה בו חסר משמעות, או שפירשו לא נכון.

לדוגמא, כשרופא רושם תרופה למטופל הוא חייב לדעת אילו תרופות נוספות צורך המטופל. תרופות הן בסופו של דבר חומרים כימיים. ישנם סוגי תרופות אשר אסור בשום פנים לצרוך יחד באותו זמן. מקרים רבים של רשלנות במתן טיפול תרופתי נובעים מטעות של רופא ב'שילוב תרופות אסור' שפגע במטופל כי הרופא לא פירש נכון את הרכב התרופות שנצרכות על ידי מטופלו.

אם נפגעתם במהלך הליך הרפואי, והפגיעה קשורה בטעות של הרופא בניתוח ההיסטוריה הרפואית שלכם, ייתכן כי מדובר ברשלנות רפואית.

6

האם התלוננתם בפני הרופא על בעיה מסויימת או תסמינים שליליים בשלב מוקדם אך הוא בחר להתעלם מהם?

במקרים רבים מטופלים מגיעים לרופא בקופת החולים ומתלוננים בפניו שהם מרגישים משהו משונה בגוף. זה יכול לדוגמא להיות כאב ראש, חוסר תחושה בגפיים, נגע (שומה) בעור או לחלופין תחושה מסויימת שאינה תקינה, כמו בעיה פתאומית בחוש השמיעה, הראייה או הטעם.

במקרה כזה על הרופא לפעול על פי נהלים ברורים על מנת לבדוק את חומרת המקרה. אפילו אם במבט ראשוני זה נראה לו כמו "שום דבר רציני" ו"אין מה לדאוג".

אם הרופא לא פועל על פי אותם נהלים, ועקב כך נדחה אבחון של מחלה חמורה אצל המטופל  – מקרה כזה עלול להיחשב כרשלנות רפואית.

לצורך העיניין, אם הגיע מטופל אל רופא קופת החולים והתלונן על נגע חדש בעור (שומה), הרופא מחוייב לשלוח אותו לבדיקות אצל רופא מומחה על מנת לוודא שהנגע אינו סרטני. לצערנו במקרים מסויימים בדיקות אלו הן בדיקות יקרות והרופא לפעמים מעדיף "לחסוך" את הבדיקה ולהחליט בעצמו על רמת חומרתו של הנגע. מקרה כזה הוא כמובן בלתי-תקין ועלול להוות הילה לתביעת רשלנות רפואית.

לדוגמא היולדת הזו, שהתלוננה בשלב מוקדם יחסית של הריונה על נפיחות בידיים וברגליים אך הרופאים לא ייחסו לכך חשיבות (מכיוון שזו תופעת לוואי נפוצה אצל נשים הריוניות). לבסוף זה התברר כתסמין מוקדם של רעלת הריון. בית המשפט קבע במקרה זה רשלנות רפואית מכיוון שאם רופאים היו פועלים על פי הנהלים, יכל מקרה זה להימנע.

7

האם הרופא איבחן את המקרה שלכם באופן מסויים, ולאחר מכן התברר שהאבחון הראשוני היה שגוי?

אבחון שגוי הוא מקרה נפוץ של רשלנות רפואית. הרופא סבור כי למטופל יש מצב רפואי X כאשר למעשה המצב הרפואי של המטופל הוא Y.

לאבחון שגוי של מצב רפואי עלולות להיות תוצאות הרות אסון. לא רק שהבעיה האמיתית לא מטופלת, אלא מתקבל טיפול לבעיה אחרת, שבמקרים מסויימים עלול להזיק.

אבחון שגוי ייחשב כרשלנות רפואית אך ורק כאשר האבחון השגוי הביא להרעה במצב המטופל.

חשוב לומר כי לא כל אבחון שגוי שגרם נזק הוא רשלנות רפואית. ישנם מקרים בהם הרופא המאבחן אמנם שגה באבחון הבעיה האמיתית, אך הוא איבחן את המטופל בצורה המקצועית ביותר. ולאותה מסקנה שאליה הגיע, היה מגיע כל רופא מומחה אחר. ולכן אין להאשימו ברשלנות רפואית.

כלומר במידה והייתה טעות באבחון המצב הרפואי אך היא מתקבלת על הדעת ולא ניתן להוכיח כי היא בלתי-סבירה היא לא תחשב כרשלנות רפואית.

אבחון שגוי שנבע מהתעלמות מממצא ברור או מניתוח שגוי של תוצאות בדיקה עלול להיחשב כרשלנות רפואית. אבחון שגוי קורה פעמים רבות באבחון סוגי סרטן. סוגי סרטן שונים עלולים להיות דומים מאוד אך דורשים טיפול רפואי שונה.

לדוגמא במקרה הזה של עובד נמל שהתלונן בפני רופאו על קוצר נשימה טורדני שהולך ומחמיר. הרופא איבחן אותו כסובל ממחלת סימפונות שנגרמה עקב עישון והוא טופל בהתאם לכך במשך שנים, אך ללא כל שיפור.

ורק 14 שנה לאחר שהתלונן לראשונה אצל הרופא, התגלה פתאום בבדיקת CT כי המטופל בכלל סובל מפיברוזיס ריאתי שנגרם עקב שאיפת חומרים רעילים במהלך עבודתו בנמל.

בבית המשפט, מומחה מטעם התביעה טען כי כבר כשהתלונן המטופל לראשונה ונשלח לצילומי רנטגן היה צריך הרופא לדעת כי מדובר בפיברוזיס ריאתי ולא במחלת סימפונות עקב עישון.

מכיוון שטיפול מוקדם ומתאים בבעיה האמיתית היה יכול להטיב רבות עם המטופל, בית המשפט פסק לרשלנות רפואית.

8

האם הרופא בחר שלא לשלוח אתכם לבדיקה מסויימת למרות שכן היה צורך?

לפעמים עקב עומס בתורים, יוקר הבדיקות או פשוט משיקול דעת מוטעה, בוחר הרופא שלא לשלוח אתכם לבדיקה מסויימת. או לחלופין לשלוח אתכם לסוג אחד של בדיקה ולא לסוג אחר. לדוגמא CT במקום MRI (בדיקות מצילות חיים שאינן בסל הבריאות).

הרופא או קופ"ח היו חייבים לידע אתכם שבדיקות אלו קיימות, גם במידה ואינן מוצעות במסגרת הקופה. אי-ידוע עצמו עלול במקרים מסויימים להיחשב כרשלנות רפואית.

התנהגות כזו תיחשב רשלנית במידה והיא גרמה נזק למטופל שלא אובחן בזמן בבעיה מסויימת.

אבחון בזמן הוא גורם מכריע כמעט בכל המקרים הרפואיים. לרוב מקרה שאובחן בשלב מוקדם יכול להיפתר ביותר קלות מאשר בשלב מאוחר. לכן לאבחון שכשל בשלב מוקדם עקב כך שהמטופל לא נשלח לבדיקה מסויימת עלולות להיות השלכות קשות על מצבו הבריאותי ולכן עלול להיחשב כרשלנות רפואית.

במקרה הזה למשל, הרופא בחר להכניס את המטופל שלו לניתוח למרות שלא עשה לו בדיקת MRI לפני כן. לאחר מכן התברר כי הניתוח היה שלא לצורך, ולמטופל נגרם נזק מן הניתוח.

בדיקת ה MRI אליה לא נשלח המטופל יכלה למנוע מצב זה ולכן בבית המשפט נקבעה רשלנות רפואית.

"לאבחון מאוחר של מחלות (במיוחד ממאירות) יש השפעה אדירה, ובמקרים הרסנית, על המשך חייו של החולה"

שלמה ברמץעורך דין רשלנות רפואית

9

האם הרופא יידע אתכם וסיפר לכם מה הם ההשלכות האפשרויות של ההליך הרפואי אותו אתם עתידים לעבור?

לפני ההליך הרפואי, על הרופא שמטפל בכם לספר לכם מה עלולות להיות ההשלכות של אותו הליך. במקרים מסויימים גם תידרש חתימה שלכם על מסמך שמפרט את הסיכונים הכרוכים בהליך שאותו אתם עתידים לעבור ושאתם מודעים להשלכותיו.

יידוע זה של המטופל במה שהוא עתיד לעבור והסיכונים הכרוכים בכך נקרא "הסכמה מדעת".

בעת ניתוח למשל ישנם דברים רבים אשר עלולים להסתבך. על הרופא להסביר למטופליו את ההשלכות שעלולות להיגרם להם מסיבוכים אפשריים.

אי מתן הסבר ראוי עלול להיחשב כרשלנות רפואית. אם אתם סבורים כי לא ניתן לכם הסבר מספק וכי לא ידעתם שהנזק שנגרם לכם הוא תוצאה אפשרית של ההליך הרפואי אותו עברתם, ובנוסף לא הוצגו בפניכם אפשרויות אחרות – יכול להיות שמדובר ברשלנות רפואית.

10

האם כל אפשרויות הטיפול הקיימות הונחו בפניכם?

בהמשך לסעיף הקודם, מצופה מן הרופא גם לספק למטופליו מידע אודות אפשרויות טיפול אחרות והשלכותיהם.

במידה והרופא לא הסביר למטופל את כל האופציות העומדות בפניו וכתוצאה מכך נגרם לו נזק, עלולה להיות כאן עילה לתביעת רשלנות רפואית.

לדוגמא במקרה הזה, המטופלת היא הריונית בחודש מתקדם עם שלישייה. באחת הבדיקות שנעשו לה התגלה כי יש אפשרות שקיים מום מסויים באחד העוברים.

הרופא המטפל שעיין בתוצאות הבדיקה, ביטל אותה בפני ההורים כחסרת חשיבות והסיר את דאגתם. בנוסף הרופא לא סיפר להורים על האפשרות של בדיקה גנטית (שאינה פולשנית או חודרנית) על מנת לוודא שהמצב באמת כך.

בסופו של דבר נולדו לאם שני תינוקות בריאים ותינוקת אחת עם תסמונת דאון (אותה תינוקת שבתור וולד זוהה בה מום).

במידה והיה מספר אותו רופא למטופליו על האפשרויות העומדות בפניהם יכול להיות כי ההחלטה שהייתה מתקבלת על ידי ההורים הייתה שונה. כעת, ייצטרכו ההורים לסעוד את אותה תינוקת כל חייה ולכן הם הגישו בקשה לפיצויים.

ואכן, בית המשפט קבע כאן לרשלנות רפואית של אותו רופא.

11

האם לבית החולים חסרים מסמכים רפואיים מההליך הרפואי שלכם?

בית החולים בו טופלתם מחוייב לאסוף ולתעד את המסמכים הרפואיים שנוגעים למקרה שלכם (שעל פיהם התקבלו ההחלטות בעיניינכם) ולהציג אותם כאשר הוא מתבקש.

אי-הצגת מסמך רפואי עלולה להיחשב כרשלנות רפואית בפני עצמה. על בית החולים חובה להציג את תוצאות הבדיקות והלך המחשבה שהובילו לקבלת ההחלטות הרפואיות.

אם עורך דינכם יגיש בקשה לקבלת מסמך רפואי מבית החולים אך בית החולים לא יוכל להציגו, זה ייחשב "נזק ראייתי" כלומר פגיעה בראייה שהיתה יכולה לסייע למטופל להוכיח את הנזק שנגרם לו. נזק ראייתי בהחלט  יקדם את החלטת בית המשפט לקראת החלטה שאכן נגרמה רשלנות רפואית.

למשל במקרה הזה, הנתבעת היא קופת חולים כללית, אשר בין היתר לא דאגה לרישום מדויק ומסודר של מצבו הרפואי של התובע, וכן של הבדיקות הרפואיות שבוצעו בו. לחוסר ברישומים היה חלק בקביעת בית המשפט כי קרתה רשלנות רפואית במקרה הזה.

12

האם אופן הטיפול בכם היה בניגוד למה שנהוג בקהילה הרפואית?

הטיפול הרפואי שמתאים למקרה מסויים הוא עניין דינמי. הטיפול המומלץ לחולה סוכרת כיום, הוא לא אותו הטיפול שהיה מומלץ לפני 20 שנה.

לכן, במקרי רשלנות רפואית תמיד נשאלת השאלה האם הטיפול הרפואי שניתן למטופל הוא הטיפול שתואם את מה שנהוג בנורמה הרפואית בזמן בו נעשה הטיפול.

אם אופן הטיפול שקיבלתם נוגד את מה שנהוג או היה נהוג בנורמה הרפואית באותו זמן, יכול להיות שמדובר ברשלנות רפואית.

דוגמא רלוונטית יכולה להיות מטופל שעבר הליך דנטלי לעקירת שן. לרוע המזל העקירה הסתבכה ולמטופל נגרם נזק בעצב הלשוני (נזק כזה עלול להתבטא בחוסר תחושה תמידי בלשון ובשיתוק השפה בפה).

לצורך הדוגמא, לאחר מכן פנה המטופל שנגרם לו נזק לעורך דין, שמצידו התייעץ עם מומחים לרפואת שיניים שטענו שבמקרה הזה, על פי הנורמה הרפואית הנהוגה והסבירה, כלל לא היה צורך לעקור את אותה שן אלא להעביר אותה טיפול להצלת השן.

כלומר הרופא בחר לעקור את השן למרות שזו היתה בחירה בניגוד לנורמה הרפואית הנהוגה כיום, וכתוצאה מכך למטופל נגרם נזק. התנהגות כזו לרוב תיחשב בבית המשפט כרשלנות רפואית.

"את הנורמה הרפואית מוכיחים בבית המשפט על ידי 'עד מומחה' שהוא רופא מומחה באותו תחום שחווה את דעתו על המקרה (גם בכתב וגם בפני בי המשפט). חוות הדעת תכלול הסבר איך וכיצד היה צריך לנהוג הרופא בהתאם לנורמה."

שלמה ברמץעורך דין רשלנות רפואית

אם אתם סבורים שהדרך בה טופלתם נוגדת את הנורמה הרפואית פנו לעורך דין ברשלנות רפואית שיעזור לכם לבחון את הנושא והחליטו יחד כיצד כדאי לפעול.

13

האם הטיפול בכם היה בניגוד לנהלים הרפואיים שמכתיב משרד הבריאות?

מדי כמה זמן מפרסם משרד הבריאות עדכון בנהלים בנוגע לאופי הטיפול הראוי בחולים. על בית החולים שמטפל בכם להיות מעודכן במסמך זה ולפעול על פי הנחיותיו.

במידה והטיפול בכם נעשה בניגוד גורף להמלצות משרד הבריאות ייתכן ומדובר ברשלנות רפואית.

14

האם נגרם לכם נזק עקב התמהמהות של בית החולים בטיפול בכם?

כידוע, בתי החולים הציבוריים בישראל סובלים מחוסר במיטות ומכוח אדם. המחסור הזה במקרים רבים מתבטא באופן הטיפול שמקבלים המטופלים.

אם נפגעתם במהלך הליך רפואי בגלל עיכוב בטיפול שהיה צריך להתבצע באופן דחוף, ייתכן ומדובר ברשלנות רפואית ובית החולים ייצטרך לתתעל כך את הדין.

רשלנות רפואית

עו"ד שלמה ברמץAuthor posts

לצערי במהלך הקריירה נחשפתי לתיקי רשלנות רפואית רבים שלא נעשה עמם צדק. מקרים אלו הניעו אותי להפוך לעו"ד עצמאי ולייצג נפגעי רשלנות רפואית נגד חברות הביטוח. נפגעי רשלנות רפואית עוברים תקופה קשה מנשוא. הם נאלצים להתמודד עם אתגרים פיזיים, נפשיים ובירוקרטים. לטובת לקוחותי – אני מכיר את כל השיטות ללא יוצא מן הכלל, ואני יודע כיצד מנצחים אותן, הניסיון שצברתי במהלך שנותי בענף הביטוח מאפשר לי לייצג את לקוחותי בצורה המקצועית ביותר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נגישות
× How can I help you?